برای تقویت سطح زبان فرانسه ی شما، فیلم های بسیار زیبای فرانسوی رو برای دانلود در سایت قرار میدم که کلی به یادگرفتن زبانتون کمک می کنه.

یه نکته اینکه برای دانلود باید حداقل اینترنت ADSL با سرعت ۱۲۸ یا بالاتر داشته باشید. اگر ندارید از دوستاتون کمک بگیرید، چون یه شب تا صبح دانلود میشه. در این نوشته دو فیلم بسیار زیبا و قدیمی فرانسوی (زبان اصلی) براتون گذاشتم، با بازی دو بازیگر توانای جهان سینما، آلن دلن و لینو ونتورا.

فیلم معروف و زیبای Le clan des siciliens دسته سیسلی ها در ژانر جنایی محصول سال ۱۹۶۹ به کارگردانی انری ورنوی و بازی ژان گابن٫ لینو ونتورا و آلن دلون. داستان فیلم در مورد یک سرقت مسلحانه از موزه ای در ایتالیاست که خانواده ای سیسیلی تبار در فرانسه با نام خانوادگی مالونزه اقدام به فراری دادن یک سارق حرفهای و متخصص الکترونیک به نام روژه سارته میکنند. در ادامه داستان همسر سرجیو با روژه رابطه بر قرار و تصمیم میگیرند بعد از سرقت موزه افراد خانواده را کشته و خود پول ها را صاحب شوند که در ادامه تلاش آنها عقیم و روژه به دست مالونزه بزرگ به قتل میرسد. ضمن اینکه بازرس لوگو به دنبال دستگیری روژه به عنوان یک قاتل حرفی ای و فراری است. در مجموع فیلم از ضرباهنگ و کشش و تعلیق خوبی برخوردار و تا حد امکان از دیالوگهای زاید اجتناب شده است. نقش ها قابل باورند و آلن دلون به عنوان یک ضد قهرمان به خوبی از جذابیت های خود بهره گرفته و همذات پنداری مخاطب را بر انگیخته میکند. لینو ونتورا مثل همیشه از قالب متفکر و خونسرد خود خارج نشده و ژان گابن فقید در فیلم تصویری از یک پدرخوانده فرانسوی با درون مایه های سیسیلی تبار خود به نمایش میگذارد. توصیه میکنم این فیلم رو ببینید چون جز جاودانه های تاریخ سینماست و ارزش چند بار دیدن داره…..

دسته سیسیلی ها همان طور که از نامش پیداست درباره گرفتاری های یک گروه از افراد سیسیلی با ذاتی خشن و گرفتار عقاید و دستور العملهای ذهنی خاص سیسیلی هاست. این دستورالعملها که به روح سیسیلی و منش این افراد بازمیگردد بخش جدانشدنی از فرهنگ سیسیلی است. فرهنگی که در آن حیثیت و شرافت آدمها بیش از هر چیزی مورد توجه قرار دارد و هر کس مجبور است به هر نحو که شده شرافت خود را حفظ کند.

در این داستان سه وجهی بیننده شاهد سه سوی یک مثلت اجتماعی خاص است. قانون (لینو ونتورا)، حیثیت (ژان گابن) و هوس و آز (آلن دلون) و جای خوشبختی است که آنچه در پایان داستان باقی میماند هوس و آز نیست، بلکه حفظ شرافت و حیثیت است به مفهوم تمام شدن همه چیز و برنده شدن قانون با بهای از دست رفتن دلیل آز! جمله ای زیبا در ابتدای فیلم از آنتوان چخوف مانند آینه ای تمام نما کلیت فیلم را در بر گرفته است!

در این فیلم شاهد حضور مجموعه ای از دست اندرکاران زبده ایتالیائی و فرانسوی هستیم. کارگردانی فرانسوی و به دنیا آمده در ترکیه در کنار گروهی از بهترینهای سینما در دهه شصت. موسیقی بسیار زیبا و بی نظیر از انیو موریکونه در کنار فیلم برداری مانند هنری دکا که ۲ سال قبل از ساخت دسته سیسیلی ها در اثری ماندگار به نام سامورائی نیز درخشیده بودو در همان سال نیز شب ژنرالها را فیلم برداری کرده بود. همه این توان فنی وقتی با فیلم نامه ای از ورنیول بر اساس نول لی برتون آمیخته میشود اثری بدست می آید که همیشه زنده است و زیبا. دسته سیسیلی ها اثریست با فرم مناسب و محتوای هماهنگ با فرم. میزانسن دقیق که گویای دقت سازنده است و حرکتی هدفمند در دوربین که نشانه درک صحیح فیلمبردار از داستان بوده.  دسته سیسیلی ها را همچنان میتوان اوج هنر بازیگری هر سه بازیگر فیلم دانست و البته به جرات میتوان گفت که در تیم سه نفری گابن، ونتورا و دلون، کمترین پرفورمنس بازیگری را دلون دارد. بازی های ونتورا و گابن کاملا قابل قبول و در بالاترین حد بازیگری هستند مخصوصا ونتورا و البته دلون هم از معدود دفعاتی است که در نقش یک آدم کش مافیا ظاهر نشده. نقش او متفاوت است و از همین بابت کنار آمدن با آن نیز ساده نبوده است.

فیلم دسته سیسیلی ها موسیقی بسیار زیبایی داره که از اینجا بخشی از اون رو میتونید بشنوید.

دانلود فیلم (۷۰۰mb) :    لینک دو   لینک سه  لینک چهار

 

فیلم فرانسوی Les Aventuriers ماجراجویان محصول ۱۹۶۷ هست، با بازی درخشان آلن دلن و لینو ونتورا و به کارگردانی روبرت انریکو. این فیلم ماجراجویی دو دوست را در جستجوی الماس روایت می کنه. توضیحات کامل تر از اینجا.

موسیقی این فیلم از زیباترین موزیک های متن فرانسوی هست. از اینجا گوش کنید.

دانلود فیلم (۷۰۲mb) :  لینک یک   لینک دو   لینک سه  لینک چهار