سوال :

سلام امین آقا. امیدوارم که حالتون و اوضاع درسها خوب باشه.اول از همه باید به خاطر سایت جامعتون تشکر کنم. جدا ” که اینهمه توجه برای راهنمایی دیگران جای تحسین داره. امین جان من تمام مطالب سایت شما را مو به مو مطالعه کردم و برایم چند سوال پیش آمده.امیدوارم که بتونید به آنها جواب دهید.

۱-در مورد مقاله هایی که گفتید برای پذیرش کارشناسی ارشد مفید هستند. آیا این مقاله ها حتما باید در مجلات معتبر چاپ شده باشه یا صرف نوشتن آنها در برگه و ترجمه آنها به فرانسه کافی است؟
۲-آیا کارشناسی ارشد recherche و professional از لحاظ اعتبار متفاوتند؟ یعنی آیا با recherché هم می شود کار کرد؟
۳- چه زمانی و در کجا باید مشخص کنیم که مایل به تحصیل برای اخذ مدرک مستر recherché هستیم؟
۴- آیا ممکن است مستر را در مدت زمان بیشتر از ۲ سال خواند؟
۵-آیا امکان تحصیل همزمان در مستر یک رشته ( که در ایران لیسانسش را گرفتیم) و لیسانس یک رشته جدید در یک شهر یا یک دانشگاه هست؟
۶- از چه زمانی باید برای رزرو خوابگاه اقدام کنیم؟
۷- آیا خبر رد شدن در خواست پذیرش را هم به ما می دهند یا فقط خبر قبولی پذیرش را می دهند؟
۸- کیف کجاست ؟ و آیا برای یادگیری زبان فرانسه خیلی بهتر از تهران و اصفهان است؟

میدونم که خیلی خستتون کردم ولی واقعا لطف می کنید اگه جواب بدهید.با آرزوی موفقیت در درسها….پیشاپیش ممنونم.

پاسخ : سلام خواهش می‌کنم
‏‏وظیفه منه ..

‏‏۱٫نه لازم نیست در جایی‌ چاپ شده باشه ولی‌ اگه باشه بهتره..نبود مهم نیست

‏‏۲٫ فرقشون در اینه که با recherche می‌شه تا دکترا ادامه داد ولی‌ با proff نمی‌شه…. ولی‌ در چیزهای دیگه هیچ فرقی‌ ندارند.. باrecherche هم می‌شه کار کرد..

‏۳٫ مطلب مربوط به پذیرش گرفتن رو بخونید.. زمان درخواست و محل درخواستش هیچ فرقی‌ با اون یکی‌ نداره.. فقط هر جایی‌ که می‌خواهید انتخاب ‏رشته کنید جلوش نوشته که proff هست یا recherche

‏۴٫ نه ، هر ساله مستر رو می‌شه حداکثر در ۲ سال پاس کرد..

‏۵٫ تا اونجا که من می‌دونم نه امکانش نیست چون دانشگاها در تماس باهم هستند.. در ضمن این کار خیلی‌ سنگین هست.. یعنی‌ اگر هم بشه ‏خیلی‌ طاقت فرسا هست.. ما تو یکیش موندیم !!

‏۶٫ زمانی‌ که برای پذیرش اقدام می‌کنید ، در ایمیلی که برای مسوول رشتتون مینویسید برای خوابگاه هم درخواست و سوال کنید ‏ولی‌ معمولا بعد از حضور در فرانسه میتونید خوابگاه بگیرید..

۷٫ معمولا فقط خبر قبولی‌ رو میدن.. یعنی اگر بعد از یه تاریخ خاصی ( که خودشون میگن .. و برای هر دانشگاهی‌ فرق می‌کنه ) جواب ندن یعنی‌ رد شده

‏۸٫ از این سوالتون کلی‌ خندیدم.. کیف پایتخت اوکرین هست .. من اونجا زبان روسی‌ و فرانسه خوندم…

‏در پناه حق